Новини

ГРАФІК ВИЇЗДІВ обласних дитячих спеціалістів на 2023рік.

Виїзна форма роботи дитячої поліклініки ОДЛ функціонує протягом багатьох десятиріч. Адже, стаття 2 Європейської хартії прав пацієнтів 2002 року, визначає, що кожен має право на доступність медичних послуг, яких він/вона потребує за станом здоров’я. Медичні служби повинні гарантувати рівний доступ для всіх без дискримінації за ознаками наявності фінансових ресурсів, місця проживання, виду захворювання або часу звернення за допомогою. Особливо це стосується дитячого населення.

За попередні роки фахівці обласної дитячої лікарні кожного тижня робили виїзд на рівень районних лікарень. Щорічно на 35-40 виїздах за місцем проживання хворих виїжджали по 150-170 лікарів, які консультували понад 4,5 - 5 тис. хворих дітей.

Але, останнім часом через карантинні обмеження, обумовлені коронавірусною інфекцією, даний вид медичного обслуговування хворих дітей для віддалених регіонів області не проводився.

Тому, з метою наближення медичних послуг до дітей Закарпаття та переселенців у воєнний час, адміністрація КНП «Обласна дитяча лікарня» ЗОР відновлює дану форму роботи.

Директори ЦПМСД, знаючи дату приїзду обласних спеціалістів, а також їх профіль, забезпечують підготовку відповідного контингенту хронічних хворих дітей, а саме: відбір та повідомлення батьків про час та місце прийому обласної дитячої поліклініки у районах; проведення необхідних лабораторно- інструментальних обстежень (ЕКГ, рентген, УЗД, аналізи крові, сечі та ін.).

Після приїзду бригада ОДЛ інтенсивно працює на протязі 4-6 годин, приймаючи всіх запрошених дітей. Крім того, при необхідності проводяться дистанційні телемедичні консультації суміжних спеціалістів, консіліуми, консультації важкохворих дітей у стаціонарі районних лікарень.

Якщо верифікація діагнозу або важкість перебігу хвороби у дитини потребують лікування на рівні ОДЛ, то з батьками буде проведено роз’яснювальну роботу і вони будуть запрошені на дообстеження у поліклініку або стаціонар ОДЛ м. Мукачево.

Графік з датою виїзду та переліком дитячих спеціалістів ОДЛ додається
Made on
Tilda