Новини

Країна без бар’єрів для нечуючих

Програма «Країна без бар’єрів для нечуючих» – одна з перших програм громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Національного рівня. Започаткована наприкінці 2019 року.

Для людей з порушенням слуху все навколо – інакше.

  • Жестова мова – рідна та єдина. Нечуючі люди мислять образами і навіть уві сні бачать діалоги жестовою мовою.
  • Більше ніж 40% нечуючих людей дуже важко розуміють текстовий та графічний контент. Тому наявність текстів та субтитрів – не вихід.
  • Читання по губах дає 25-30% візуальної інформації та не завжди повноцінно передає суть. Елементарна можливість здійснити телефонний дзвінок чи покликати на допомогу, опинившись в небезпечній ситуації – все це недоступно для людей з порушенням слуху.

Працевлаштування та кар’єрне зростання, отримання якісних послуг в державних і приватних установах – все, що інші роблять вільно, для людей з порушенням слуху перетворюється в цілу низку бар'єрів (мовних, психологічних).

Як пройти співбесіду без перекладача жестової мови?

Як порозумітися з лікарем, розказати, що болить, на які препарати алергія?

Як підтвердити особистість при авторизації в банку, якщо вона здійснюється голосом?

Люди з порушенням слуху мають рівні права, і ми маємо створити можливості, щоби вони відчували себе залученими і прийнятими. Адже безбар'єрність має стати суспільною нормою.

Даною програмою ми прагнемо привернути увагу суспільства та держави до своїх громадян, людей з порушеннями слуху різного ступеню, з метою впровадження готових рішень, які допоможуть зруйнувати комунікативні та психологічні бар’єри у спілкуванні.

Команда громадської організації популяризує сучасні цифрові сервіси за допомогою яких люди з порушенням слуху мають цілодобовий доступ до онлайн перекладачів жестової мови. Це означає, що нечуючі українці мають можливість отримати послуги перекладача жестової мови без попереднього запису, там і у той час, коли в цьому з’являється потреба.

Спільно з профільними міністерствами та іншими партнерами, що небайдужі до проблем людей з порушенням слуху, громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» реалізовує різноманітні проєкти та програми, серед яких: «Доступна Національна поліція», «Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху», «Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху» та інші.
Made on
Tilda